Haberler

Uludağ’da ‘Sevgililer Günü’ yoğunluğu

Berktuğ ÖNCÜ/BURSA, (DHA)

KIŞ turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da, 14 Şubat Sevgililer Günü yoğunluğu yaşandı. Güneşin ve karın keyfini çıkarmak isteyen çiftler, pistleri doldurdu.

Kayak ve kış turizm merkezlerinin önde gelen yerlerinden Uludağ’da, 14 Şubat Sevgilier Günü sebeyile yoğunluk yaşanıyor. Otellerin doluluk oranı yüzde 85’in üzerinde olduğu öğrenilirken, günübirlikçilerde zirveye çıktı. Günlerdir sis ve fırtınanın etkili olduğu Uludağ’da, güneşin açmasıyla, tatilciler pistlere akın etti. Kimi çiftler, kayak yaparken kimileri ise kar topu oynamanın tadını çıkarttı. Tatilciler özçekim de yaparak Uludağ tatilini ölümsüzleştirdi. ‘Beyaz Cennet’te devam eden kış festivali Winterfest 2017’de ise bu gece Ece Seçkin ve Ozan Doğulu, Grand Yazıcı Arena’da sahne alacak.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/uludagda-sevgililer-gunu-yogunlugu-40365684

Kenan Doğulu, Uludağ konserinde hayranlarını coşturdu

Berktuğ ÖNCÜ/BURSA, (DHA)

KIŞ turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ’da düzenlenen Winterfest 2017 etkinliği kapsamında konser veren Kenan Doğulu, yüzlerce üniversiteli gence, unutulmaz bir gece yaşattı.

‘Beyaz cennet’ Uludağ’da, Winterfest 2017 etkinlikleri dün gecede Kenan Doğulu konseri ile devam etti.  Kenan Doğulu, Kardeşi DJ Ozan Doğulu’nun da katıldığı konserde, sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. Albümlerindeki şarkıları seslendiren Kenan Doğulu’yu, aralarında sanatçı Ece Seçkin’in de bulunduğu yüzlerce genç dinledi.

Gece geç saatlerde başlayan konserde hayranları,Doğulu’nun şarkılarına eşlik etti. Kenan Doğulu’nun dansları ve sahne şovu ile de büyük alkış aldı. Yaklaşık 3 saat boyunca sahnede kalan Doğulu, sabahın ilk ışıklarına kadar hayranlarını coşturdu.

Oyuncu Müjde Uzman, Uludağ’da karlar üzerinde sucuk pişirdi

Berktuğ ÖNCÜ/BURSA, (DHA)

KİRALIK Aşk dizisi oyuncusu Müjde Uzman ve sosyal medya fenomeni Burusvilis, Uludağ’da kar üzerinde sucuk ekmek keyfi yaptı. Mangalın başına geçen güzel oyuncu Müjde Uzman, hazırladığı sucuk ekmekleri tatilcilere ikram etti.

Kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ’da, gençlik festivalleri tüm hızıyla devam ediyor. Festivaller dolayısıyla ünlü akını yaşanan beyaz cennette, Kiralık Aşk dizisinin güzel oyuncusu Müjde Uzman ve sosyal medya fenomeni olan Burusvilis de gençlerle tatilin tadını çıkardı.

Müjde Uzman ve Burusvilis, ‘Hayat Bu Kapağın Altında’ etkinliği kapsamında Uludağ’da karlar üzerine sucuk ekmek partisine katıldı. Tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği sucuk ekmek partisinde, mangalın başına geçen güzel oyuncu Uzman, sucukları kendi elleri ile pişirip, tatilcilere ikram etti. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan güzel oyuncu, kayak yapmayı sevmediğini, sucuk ekmek salep ve manzara üçlüsüyle daha çok keyif aldığını söyledi.

Ekranlardan kısa bir süre önce veda eden Kiralık Aşk dizisinin ardından proje sorularını yanıtlayan Uzman, ”Dizimiz yeni bitti, ben de kendime biraz ara verdim çünkü dinlenmem gerekiyor. Ama elbette çalışacağız. Dizi teklifleri geliyor ancak ben her işe atlayan biri değilim. Bekliyoruz, değerlendireceğim” diye konuştu.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/oyuncu-mujde-uzman-uludagda-karlar-uzerinde-s-40359697

Selami Şahin ve oğlu Uludağ’da sahnede

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da düzenlenen Winterfest etkinlikleri kapsamında sahneye çıkan Selami Şahin, söylediği şarkılar ile üniversiteli gençlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Berktuğ ÖNCÜ / BURSA (DHA)

Selami Şahin, kış turizminin göz bebeği Uludağ’da düzenlenen Winterfest 2017 etkinliği kapsamında Grand Yazıcı Arena’da konser verdi.

Nostalji şarkılarını da seslendiren Şahin, hayranları tarafından ayakta alkışlandı.

Yaklaşık 3 saat boyunca sahnede kalan başarılı sanatçı, mola vermek için kulise girdiğinde, oğlu Lider Şahin mikrofonu eline aldı. Hareketli şarkılar seslendiren Lider Şahin, üniversite öğrencilerinden büyük alkış aldı.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/selami-sahin-ve-oglu-uludag-da-magazin-2392570/

4 Mevsim Uludağ Çalıştayı

BURSA (AA) – Uludağ’da turizm aktivitelerinin çeşitlendirilmesi ve konaklama tesislerinin imkanlarının güçlendirilmesinin ele alınacağı “4 Mevsim Uludağ Çalıştayı”, 4-5 Mart tarihlerinde yapılacak.

Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali İzzettin Küçük başkanlığında gerçekleştirilen çalıştayın planlama toplantısına, Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Vali Yardımcısı Abidin Ünsal katıldı.

Vali Küçük, toplantıda yaptığı konuşmada, çalıştayın Bursa’nın ve Uludağ’ın geleceğine önemli ölçüde katkı sağlayacağını belirtti.

Çalıştaya konuyla ilgili tüm tarafların katılacağını vurgulayan Küçük, şunları kaydetti:

“Bu sene Uludağ’da sezon oldukça iyi geçti. Özellikle 15 tatilde Uludağ’da yüzde 100 doluluk yaşandı. Hafta sonları Uludağ’ı 50 bin kişi ziyaret etti. Uludağ’da parklanma, pist alanları ve benzer konularla ilgili BEBKA ile birlikte bir çalışma yaptık. Önemli mesafeler alındı ama kat edilmesi gereken daha önemli mesafelerin olduğu düşüncesindeyiz. Bu çalıştayda Uludağ, bütün yönleriyle masaya yatırılacak. Uludağ’ın gerçek marka değerine ulaşabilmesi için çalıştayı oldukça önemli buluyoruz.”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay da çalıştay kapsamında, Uludağ’ın turizm aktivitelerinin çeşitlendirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

Burkay, “Çalıştayda, markalaşma stratejileri, altyapı faaliyetlerinin güçlendirilmesi gibi konular da ele alınacak. Uludağ ile ilgili bütün kesimlerin fikirlerini paylaşacağı çalıştay, zirvenin yol haritasını belirleyecek.” ifadelerini kullandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek çalıştaya, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılması bekleniyor.

Devlet Planlama Teşkilatı Uzmanı Volkan Erkan moderatörlüğünde, tüm kurumların ve özel sektörün temsil edileceği ayrı masalarda ve raportörler eşliğinde gerçekleştirilecek “4 Mevsim Uludağ Çalıştayı”nın sonunda, bir de sonuç raporu hazırlanacak.

Kaynak: http://www.konhaber.com/haber-4_mevsim_uludag_calistayi-668459.html

Kerimcan Durmaz Uludağ’da Durmadı

Türkiye’nin en büyük kış gençlik festivali Winterfest ve Bilyoner kapsamında Uludağ’da sahne alan Kerimcan Durmaz dans etmekten yerinde duramadı.

Türkiye’nin en büyük kış gençlik festivali Winterfest ve Bilyoner kapsamında Uludağ’da sahne alan Kerimcan Durmaz dans etmekten yerinde duramadı.

Pop müziğini remix haline çeviren yetenekli fenomen Dj Kerimcan Durmaz 2. Kez çıktığı aynı sahnede dans şovları ile hayranlarını bir kez daha mest etti.

Kerimcan Durmaz 2 saat sahnede kalırken gençleri yerinde oturtmadı. Aynı etkinlikte sahne alan Ece seçkin Kerimcan Durmaz’ın konserine katıldığı için Kerimcan Durmaz Seçkin’e teşekkür amaçlı “Adeyyo” şarkısını remix haline getirdi.

Kaynak: http://www.hedefhalk.com/kerimcan-durmaz-uludagda-durmadi-982537h.htm

Fatih Ürek’ten, Uludağ’da Winterfest konseri

Berktuğ ÖNCÜ/BURSA, (DHA)-KIŞ turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ’da, düzelenen Winterfest etkinlikleri kapsamında Fatih Ürek, konser verdi.
Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da düzenlenen Winterfest, tüm hızıyla devam ediyor. Yüzlerce tatilci ve üniversite öğrencisinin katılım sağladığı festivalde, Fatih Ürek sahneye çıktı. Yaklaşık 3 saat sahnede kalan Ürek, kendisini dinleyen yüzlerce hayranına romantik ve coşkulu şarkılar söyledi. Fatih Ürek, şarkı aralarında espiriler yaptı.  Ürek, yaptığı dans şovları ile de, hayranlarından büyük alkış aldı. Winterfest organizasyonu kapsamında, Ece Seçkin ile Ozan Doğulu, hayranlarının karısına çıkacak.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/fatih-urekten-uludagda-winterfest-konseri-40355321

Selami Şahin Uludağ’da Sahneye Çıktı

Selami Şahin Uludağ’da sahneye çıktıTÜRKİYE’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da düzenlenen Winterfest etkinlikleri kapsamında sahne alan ünlü şarkıcı Selami Şahin, söylediği şarkıları ile üniversiteli gençlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Selami Şahin Uludağ’da sahneye çıktı

TÜRKİYE’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da düzenlenen Winterfest etkinlikleri kapsamında sahne alan ünlü şarkıcı Selami Şahin, söylediği şarkıları ile üniversiteli gençlere unutulmaz bir gece yaşattı. Konserde Selami Şahin’in oğlu Lider Şahin’de coşkulu şarkılarıyla büyük alkış aldı.

Kış turizminin göz bebeği Uludağ’da düzenlenen Winterfest 2017 etkinliği kapsamında Grand Yazıcı Arena’da ünlü şarkıcı Selami Şahin sahne aldı. ‘Seninle Başım Dertte’ parçasıyla sahneye çıkan Selami Şahin, seslendirdiği şarkılarıyla, arenayı dolduran yüzlerce kişiye unutulmaz bir gece yaşattı. Nostalji şarkıları da söyleyen usta sanatçı, hayranları tarafından ayakta alkışlandı.

SELAMİ ŞAHİN MOLA VERDİ, MİKROFONU OĞLU ALDI

Yaklaşık 3 saat boyunca sahnede kalan başarılı sanatçı Selami Şahin, mola vermek için kulise girdiğinde, oğlu Lider Şahin mikrofonu eline aldı. Coşkulu şarkılar seslendiren Lider Şahin, üniversite öğrencileri tarafından büyük alkış topladı.

Haber: http://www.haberler.com/bursa-selami-sahin-uludag-da-sahneye-cikti-9240858-haberi/

Tesislerin olmadığı zamanlarda tarihi Uludağ

Türkiye’de kayağın ilk başladığı yer Uludağ… Bir zamanlar katır sırtında ya da saatlerce yürüyerek çıkılıyordu Uludağ’a… Eskiden Türkiye cimnastik şampiyonu ve iyi bir kayakçı olan ve halen de fırsat buldukça kayak yapan 90 yaşındaki eski milli atlet Adnan Erden, bundan 60 yıl önce Uludağ’a nasıl çıktıklarını, o dönemler kayağın ne gibi zor koşullarda yapıldığını Hürriyet Seyahat’e yazdı. İşte eskinin Uludağ’ı…

5894455a18c7730c483ef7f0

Sene 1943… Uludağ’a kayak için ilk çıkışım. Arkadaşım Basri  Kapan’ın teşvikiyle niyetlendim dağa çıkmaya. Kayak malzemelerimizi İstanbul Dağcılık Kulübü’nden temin etmiştik. Kayaklar tahta ,bağlamaları ise ayrı bir problem… Şimdi küçük bir zorlamayla ayaktan çıkan kayaklar, o zaman çıkmazdı… Ayakkabılara gelince, çorçil yani asker postalı bozmasıydı. Kar suyunu çekmemesi için domuz yağı sürerdik. Giyeceklerimiz ise sormayın bile… Sırt çantalarımızı ise Galatasaray Lisesi’nin İzcilik Kulübü’nden almıştık. Çantalarda ne mi vardı? Çamaşırlarımız, ilaç olarak ultraseptil, düdük, konyak… Maceramız İstanbul’dan vapurla Yalova ve küçük otobüsle Bursa’ya hareketle başladı. Gece Eski Kaplıca’da kaldık. Sabah erkenden, kayaklar omzumuzda, çantalar sırtımızda yola koyulduk. Yürüyerek tırmanacaktık dağı. Zira vasıtalar çıkamazdı kışın.

5894455718c7730c483ef7e8

Yolumuz Kara Belen üzerinden Kirazlı Yayla’ya… Karlı yollar başlıyordu. Kayaklarımızı taktık. Grup yola koyuldu. Hamallara rastlamıştık. Sırtlarında otel ve kayakevi için erzak ve gerekli malzemeleri taşıyorlardı. Onlara ayak uydurmakta zorlanıyorduk. Ne de olsa dağ adamları…Kayak evi görünmüştü nihayet. İçeri girebilmek için kar merdivenden indik kapıya. Kar çoktu ve kapı karda kayboluyordu. İçeri girdiğimizde çabuk kaynaştık bizden evvel gelenlerle.. Nede olsa aynı atmosferin gençleri; talebeler.. Bulunduğumuz salon ortadaki büyük bir soba ile ısınıyordu. Orada oturur, hep beraber kelime oyunu oynardık: Dışarıya bir arkadaş çıkar, içerdekiler aklından bir kelime tutar, bu kelime ile ilgili bir şeyler söylenir. Mesela ‘tavla’ kelimesi için; “Kırılır, kapısız olmaz, pul gerekir… Mümkün olduğu kadar arkadaşımızı zorlamaya, şaşırtmaya çalışır, eğlenirdik.

5894455318c7730c483ef7e2

Romantik günler

Gece ranzalarda yatardık. Yemekler de fena değildi. Masaya karavana ile gelir, servisi tabaklarımıza kendimiz yapardık. “Yarasın” der sofradan kalkardık. Sabah kahvaltıdan sonra hazırlık faslı… Önce kayakları kar tutmaması içim vakslardık. Sobanın etrafında vaksı yaymak için yumuşamasını bekler, avuç içi ile dağıtırdık. Avucumuz kabarırdı. ‘Karsapanı’nı çabuk kavradım. Öyle ki bir gün sonra gelen İstanbul Kız Lisesi talebelerine hocalık bile yaptım. Başlarında hocaları Selma Hanım (Erkek Selma) vardı. Bizlere uymuşlar, tam bir beraberlik içinde dağın tadını çıkarmıştık. Bazı günler hep beraber Uludağ’ın zirvelerinden Fatin’e tırmanır, ‘Cennetkaya’ya kadar kayar, orada mola verir, şarkılarla vakit geçirdik. Romantik günlerdi.

5894455318c7730c483ef7e5

Bir gün çok sis vardı. Birbirimizden ayrılmadan, düdüklerimizi çalarak, yavaş yavaş kayarak otele inmiştik. Meteoroloji’de vazifeli, dağı çok iyi tanıyan Ekrem Bey, Beceren pistinin üst tarafındaki yerine gitmeye kalktı. Bütün ısrarlara rağmen otelden ayrıldı. Bir müddet sonra kaybolduğu anlaşıldı. Otel personelinden bir ekip Ekrem Bey’i aramaya gitti. Mehmet’i (Beceren) o zaman tanıdım. Dikkatimi çekmişti. Kim derdi ki dağın tarihini yazacak diye… Dağı dağ yapan rahmetli Mehmet… Uludağ’ı Türkiye’ye tanıtan Mehmet… Dağa verdiği hizmetleri bilenler bilir ve hiç unutmaz… Ekip Ekrem Bey’i bir çalı dibinde donmak üzere iken bulmuş… Bir zamanlar Hayat mecmuasında tefrika olarak yayınlanan ‘Karlı Dağdaki Aşk’ romanının gerçek kahramanı…

Kayağın boyu 2 metre 5 santimdi

Uludağ’da çok güzel günlerim oldu. Zirveye tırmanmaya bile kalktık. Gençlik işte… Çivili ayakkabı, birbirimizi icabında kurtaracak bağlantı ipleri gibi dağ malzemesi olmadan… Tabi yarı yoldan döndük. Bir günde Sarı Alan-Bakacak turumuz oldu. Bursa Ovası ayaklarımızın altındaydı. ‘Bana korkunç gelmişti’ diye hatırlıyorum kayaları. Fazla yaklaşmamıştık kenara. Kayaklar tahta. Elastikiyetleri yok. Düşen çukurunu kapatmak mecburiyetinde. Usul böyleydi. Zira arkadan gelenin kayağı çukura saplanabilirdi. İki defa kayak kırdım. Birisi çukura saplanarak, hocam Zeki Tamer’e (Et yemez) aitti. Diğerini ise inerken kara saplanarak kırdım… Kayağın boyu 2 metre 5 santimdi. O zamanlarda ideal kayak ölçüsü kolunuzu yukarıya doğru uzattığımızda, elinizin, parmak ucuna kadar olmalıydı. Bu günün ise tam aksi…

Unutamadığımız Uludağ…

Bursalı arkadaşların zorlamasıyla bir gün Bursa Bölge Kayak Yarışı’na katıldık. Kayak ajanı top sakallı biriydi. Üç kişinin arasında birinci olmaktansa yirmi kişinin arasında birinci olmak çok daha onur verici olacaktı onlarca. Amma hesap tutmadı. Birinci bizden Salih, ikinci de ben olmuştum… Yarış deyince… Erdal İnönü , Asım Kurt’la (Eski Futbolcu ve Kayak Federasyonu Bakanı) beraber Kuşaklı’ya çıkar beraber kayarlardı. Bir spor mecmuasında görmüştüm kayak yarış neticelerini. Erdal İnönü ikinci gelmiş, altına not  düşülmüştü: “İştirak eden 2 kişi.” Herhalde işin esprisiydi… Bir de Fatin’den Büyük Otel’in alt tarafında ormanda biten iniş müsabakasına katılmıştım… Bitişte çöküp kalmış, ayağa kalkamamış. kesilmiştim. Sisli havalarda eski otelin önündeki kampanayı çalarlar, sese göre kayakçılar yönlerini tayin ederdi… zaten sisli havalarda da pek uzaklaşılmazdı….

Hoş o günlerde kayak sporu mu yapardık yoksa dağcılık mı? Bir saat 1 saat tırmanır 5 dakika kayardık. Hudayinabit (kendi kendine) kayak kaymayı öğreniyorduk… Sonra oteller arttı. Banyolu odaları, oturma ve yemek salonları, kusursuz hizmetleri ile mükemmeldi. Buz gibi sularla yıkandığımız, ranzalarda yattığımız, sobalarla ısındığımız günler çok arkada kalmıştı… Dağ teleskilere, telesiyejlere kavuştu. Gerçek kayak sporuna yeni imkânlar doğdu.

Tüm bu yeni imkanlara rağmen dağda ki o eski günlerimizin havasını arıyoruz, anıyoruz… Hep beraber eğlendiğimiz, hep beraber oynadığımız, hep beraber şarkılar söylediğimiz günlerimizi…Kartalkaya’da, Erciyes’te, Palandöken’de, Ilgaz’da, Sarıkamış’ta, Amerika’da, Fransa’da, Avusturya’da, Romanya’da, Bulgaristan’da kayak yaptığımız günler de oldu. Ama temelimiz hep Uludağ’dı ve hep de öyle kalacak… Unutmadığımız, unutamadığımız Uludağ…

Kaynak: Adnan ERDEN

Uludağ sömestir tatilini yoğun geçirecek

TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Akkuş, “Sömestir tatilinde yoğunluk artacak. Uludağ, bir merkez ilçe hatta neredeyse il nüfusu kadar kişiyi günlük ağırlayacak.” dedi.

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da 14 günlük sömestir tatilinde yoğunluk yaşanacak.

Kar kalınlığının 2 metre olduğu Uludağ, ulaşımda alternatif imkanların sağlanması, yeni otoparkların hizmete girmesi ve özellikle festivallerin etkisiyle 2016-2017 kış sezonunu yoğun geçiriyor.

Hafta sonlarında adeta adım atacak yerin kalmadığı Uludağ’da, 8 binin üzerinde yatak kapasitesi sahip otel ve pansiyonlarda sömestir tatiline yönelik rezervasyonlar tamamlanma noktasına geldi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uludağ’da sezonun çok iyi gittiğini söyledi.

Yarıyıl tatiline doğru ilgilinin üst düzeyde olduğunu ve bu yoğunluğun kendilerini memnun ettiğini belirten Akkuş, tesisler ve kayak alanlarının tatile hazır olduğunu aktardı.

Sömestir tatiline yönelik rezervasyonların tamamlanma aşamasına geldiğini ve 15 günün yoğun geçeceğini belirten Akkuş, Uludağ’ın bir dünya markası olarak kış turizminin en çok ilgi gören merkezlerinden olduğunu ifade etti.

“Hafta sonunda 10 bin civarında araç çıkıyor”

Hafta içi ve hafta sonunda ziyaretçi sayılarının çok farklı olduğunu dile getiren Akkuş, şöyle konuştu:

“Teleferik, aralıksız yukarıya yolcu taşıyor. Hafta içi 2-3 bin, hafta sonunda ise 10 bin civarında araç çıkıyor. Minibüs ve otobüsler de gidiyor. Sömestir tatilinde ise yoğunluk artacak. Uludağ, bir merkez ilçe hatta neredeyse il nüfusu kadar kişiyi günlük ağırlayacak. O yüzden yukarıda 100 bin kişiyi ağırlayacak alanlar olması gerekiyor. Biz, yetkililerden oluşabilecek sorunlara karşı tedbir almalarını ve alanlar yaratmalarını istedik. Mesela otopark sorununun çözümüne ilişkin çalışmalar iyi oldu.”

Kişi başı konaklama 150-400 lira arası

Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren de Uludağ’a geçen yıllara göre daha erken kar yağdığını anlattı.

Önümüzdeki 3 hafta yoğunluk beklediklerini vurgulayan Beceren, şunları kaydetti:

“Yukarıdaki tesisler dolduğunda Bursa’daki oteller devreye giriyor. Bu hafta günde ortalama 40 bin kişi ağırladık. Sömestir tatilinde de yoğunluğun sürmesini bekliyoruz. Bunların yüzde 90’ını kayak yapmayan günübirlikçiler oluşturuyor. Bu, biraz yoğunluğa sebep oluyor. Belli günlerde bir sıkışıklık yaşıyoruz. Teleferikten ve otomobilleriyle gelen ziyaretçilerin sayıları göz önüne alındığında sayılar büyük bir ilçe nüfusunu geçecek durumda. Genel itibarıyla konaklama ücretleri kişi başı 150-400 lira arası değişiyor. Bu fiyatlar alınan hizmete göre de değişkenlik gösterebilir.”

Muhabir: Sergen Sezgin

Kaynak: http://aa.com.tr/tr/ekonomi/uludag-somestir-tatilini-yogun-gecirecek/730400