Türkiye’nin en yüksek kar kalınlığı Uludağ’da

MGM kar kalınlıkları konusunda açıklama yaptı. Kayak merkezlerinde ve illerde kar kalınlıkları ne kadar? Vatandaşlar kar yağışının ardından nerede, ne kadar kar olduğunu merak ediyor. MGM kar kalınlıkları hakkında bilgiler haberimizde yer almaktadır.

Kar yağışı hayatı olumsuz etkilese de, vatandaşlar karın eğlenceli yanlarını da yaşama fırsatı buldu. Kar yağışı kayak merkezlerine yaradı ve bu hafta sonunda insanlar kayak merkezlerine akın ettiler. Özellikle Bursa’da bulunan Uludağ Kayak Merkezi en çok tercih edilen bölgelerden biri oldu. Yine İstanbul’da yaşayanların coğrafi yakınlığın da Kartepe Kayak Merkezi de en fazla tercih edilen merkezlerden biri oldu. Bu günlerde kayak merkezlerine gitmeyi planlayanlar kar kalınlıklarını merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) kar kalınlıklarının nerede fazla olduğunu açıkladı. MGM kar kalınlıkları hakkında detayları haberimizde bulabilirsiniz.

KAYAK MERKEZLERİNDE KAR KALINLIKLARI

MGM kar kalınlıkları konusunda verileri açıkladı. Buna kayak merkezleri arasında kar kalınlığı en fazla olan merkez Uludağ oldu. Uludağ’da kar kalıntılığı 260 cm olarak belirlendi. Uludağ’ı 250 cm kar kalınlığı ile Kartepe Kayak Merkezi takip etti. Bolu’da yer alan Kartalkaya’da 200 cm kar kalınlığı tespit edildi. Öte yandan Ilgaz-Doruk’ta 125 cm, Erciyes’te 102 cm, Davraz’da 100 cm, Ilgaz-Yıldıztepe’de 100 cm kar kalınlığı tespit edildi.

Uludağ K.M. 260
Kartepe K.M. 250
Kartalkaya K.M. 200
Ilgaz-Doruk K. M. 125
Erciyes K.M. 102
Davraz K.M. 100
Ilgaz-Yıldıztepe K. M. 100
Yıldızdağı K.M. 77
Palandöken K.M. 73
Erzurum Konaklı 69
Bitlis Nemrut K.M. 64
Sarıkamış K.M. 63
Murat Dağı 50
Hazarbaba K.M. 46
Elmadağ K.M. 40
Erzincan Ergan K.M. 40
Samsun Ladik K.M. 37
Saklıkent K.M. 31

Kaynak: http://www.cnnturk.com/turkiye/mgm-kar-kalinliklarini-acikladi-kar-kalinliginin-en-fazla-oldugu-yer-neresi

No Comments Yet.

Leave a comment

Bitnami