Uludağ’da oteller sömestr ile %100 doluluğa ulaştı!

Yarıyıl tatilinin başlaması ile birlikte Uludağ’da otellerin doluluk oranı yüzde yüze ulaştı. Özellikle yerli turistin yoğun ilgi gösterdiği otellerde konaklayan Arap turist sayısında da gözle görülür artış yaşandığı belirtildi.

Zaman’dan Ensar Tuna Alatürk’ün haberine göre, 14 Şubat’a kadar yüzde yüz doluluk yaşayan Uludağ’daki işletmeler, harika bir hava ve kar durumuyla misafirlerini ağırlamaya devam ediyorlar.. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Karinna Otel Misafir İlişkileri Müdürü Damla Taka, kar yağışı ile Uludağ’a tatilci akını yaşandığını belirterek, “Yılbaşı öncesine kadar kar sıkıntısı yaşamıştık ama şu an itibarıyla çok güzel bir kar var. Pistlerimiz açık, kayak sporu yapmak için gelen misafirlerimiz Uludağ’daki kardan çok memnunlar. Herhangi bir sıkıntı yok.” dedi.

Grand Yazıcı Otel yetkilisi Güray Büyükçakır ise, yüzde yüz doluluk oranına ulaştıklarını ifade ederken, “Önümüzdeki dönem sömestr. Şu ana kadar kar yağmaması nedeniyle Uludağ’da sezon kötü gidiyordu ama yakın zamanda başlayan ve devam eden karla beraber sezon iyi şu an. Sömestr dönemi dolu, ondan sonraki dönemlerde de Uludağ tüm yoğunluğunu almış durumda. Bizler şu anda yüzde yüz doluyuz, diğer tesisler de doluluk sağlamıştır” ifadelerini kullandı. Yerli turist ağırlıklı çalıştıklarını belirten Büyükçakır, “Dışarıda olan olaylardan dolayı şu an için yerli turizme hitap ediyoruz. Ama Araplardan ve Avrupa’dan da gelen misafirlerle sezonumuz devam ediyor. Ayrıca öğrenci grupları da aralıklarla gelip gidiyor. Öğrenciler otelleri dolduruyor. İyi bir sezon geçiyor.” şeklinde konuştu.

No Comments Yet.

Leave a comment

Bitnami